ehia
04 خرداد 1402 - 15:25

بخشی از فعالیت تورگردانان به زائران مزار شهید سلیمانی اختصاص یافت

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی گفت: امسال با همیاری وزارت میراث‌فرهنگی بخشی از فعالیت تورگردانان به زائران مزار شهید حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «علی دارابی» در گلزار شهدای کرمان حضور یافت و ضمن قرائت فاتحه و ادای احترام به شهید قاسم سلیمانی با بیان اینکه گردشگری مقاومت یکی از ابعاد صنعت گردشگری است، اظهار داشت: امسال با همیاری وزارت میراث‌فرهنگی بخشی از فعالیت تورگردانان به زائران مزار شهید حاج قاسم سلیمانی اختصاص داده شده است و همکاری خوبی با بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این رابطه داریم.

وی، شهید سلیمانی را قهرمانی فرا مرزی عنوان و تصریح کرد: اگر بخواهیم برای نسل جوان از هویت ایرانی، قهرمانی و بیگانه ستیزی بگوییم، باید برای معرفی این مرد بزرگ برنامه‌ریزی کنیم.

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ساماندهی محوطه باستانی کنار صندل جیرفت بیان کرد: سال گذشته حریم محدوده تپه کنار صندل مشخص شد و برای این محدوده اعتباری اختصاص دادیم.

دارابی ادامه داد: در سال جاری برای کنار صندل ۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌ایم که محوطه سازی آن را انجام دهیم؛ البته ساماندهی محوطه سازی را از سال گذشته شروع کرده‌ایم؛ همچنین عملیات ساخت موزه منطقه‌ای جیرفت از سال ۸۶ با اعتبار ۷ میلیارد تومان شروع شده و در سفر دولت سیزدهم به استان کرمان، ۶۰ میلیارد تومان یعنی بیشترین اعتبار برای موزه منطقه‌ای جیرفت در نظر گرفته شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238035