ehia
26 اسفند 1401 - 20:26

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش کلید خورد؛ آغاز طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور از شیراز

معاون وزیر آموزش و پرورش کشور در آغاز طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور با عنوان طرح ملی دانش آموز شهید آرشام سرایداران در شیراز گفت: در مرحله اول این طرح ۲۵۳ مدرسه سنگی با اعتبار سه هزارو پانصد میلیارد تومان در مدت سه سال بازسازی و ترمیم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حمیدرضا خانمحمدی در آئین اجرای طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور در مدرسه شهید علیمرادسنجانکی دهستان قره‌باغ شیراز با عنوان طرح ملی دانش آموز شهید آرشام سرایداران گفت: ساماندهی ۲۵۳ مدرسه سنگی با ۱۱۴۶ کلاس درس درمرحله اول از امروز آغاز شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در مرحله اول طرح شهید سرایداران، ۲۵۳ مدرسه در قالب ۱۱۴۶ کلاس درس، با پوشش ۲۵ هزار دانش آموز مورد ترمیم و بازسازی قرار می‌گیرد.

خانمحمدی تصریح کرد: دو استان فارس و چهارمحال بختیاری دارای بیشترین مدرسه سنگی در کشور هستند که با اجرای طرح شهید سرایداران تا سه سال آینده این مدارس را بازسازی و ترمیم می‌شود.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: طرح شهید آرشام سرایداران با هدف ساماندهی مدارس سنگی با مشارکت قرار گاه سازندگی حضرت امام حسن مجتبی (ع) سپاه پاسداران اجرا می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کل مدارس سنگی کشور ۲ هزار ۲۱۵ مدرسه است افزود: مدارس سنگی بیش از ۱۰ دانش آموز در کشور یک هزار و ۵۷۶ مدرسه است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح ساماندهی مدارس سنگی کشور، ۱۳۸۰مدرسه با ۶۱ هزار دانش آموز در سه سال آینده بازسازی و ترمیم خواهد شد.

خانمحمدی ادامه داد: در مرحله اول طرح شهید سرایداران ۲۵۳ مدرسه در قالب ۱۱۴۶ کلاس درس، با پوشش ۲۵ هزار دانش آموز ترمیم و بازسازی می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۳ هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی و اعتبارات سازمان نوسازی کشور بند‌ی تبصره ۵ تامین می‌شود.

معاون وزیر خاطرنشان کرد: اعتبارات اجرای طرح مدارس سنگی با ظرفیت سه تا شش کلاسه با مشارکت خیران مدرسه ساز، و اعتبارات نفت و گاز تامین خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در ابتدای انقلاب سرانه آموزشی برای هر دانش آموز حدود یک و نیم متر مربع بوده است، اما به برکت انقلاب اسلامی این آمار به ۵و نیم متر مربع به رسیده است.

خاطر نشان می شود: در این مراسم از خانواده شهیدسرایداران و آرتین از جانبازان حادثه تروریستی حمله به حرم شاهچراغ(ع) و برادر شهید آرشام سرایداران تقدیر شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098174